بازداشت ۳ حفار غیرمجازی که در یک قدمی گنج تاریخی بودند/ جزئیات

بازداشت ۳ حفار غیرمجازی که در یک قدمی گنج تاریخی بودند/ جزئیات

سه حفار غیرمجاز که به دنبال یک گنج تاریخی بودند دستگیر شدند.

به گزارش 9 صبح به نقل از خبر آنلاین، فرمانده یگان‌ حفاظت اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: «سه حفار غیرمجاز در یکی از روستاهای شهرستان قروه پس از حفر گودالی به عمق ۱۵ متر دستگیر شدند.»

سرهنگ محمدرضا زارعی روز گذشته اظهار کرد: طبق گزارش اعلامی به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سنندج مبنی بر حفاری غیرمجاز در منزل شخصی یکی از روستاهای شهرستان قروه بررسی‌ها و تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با همراهی فرماندهی انتظامی بخش سریش‌آباد قروه، سرپرست اداره میراث‌فرهنگی قروه و یگان شهرستان و پس از بازدید از منزل شخصی، سه نفر با هویت بومی شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده یگان‌ حفاظت اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه از متهمان یک دستگاه خودرو کشف و ضبط شد، افزود: متهمان اقدام به حفر یک چاله به عرض ٢ متر و عمق ۱۵ متر به قصد کشف اشیای تاریخی کرده بودند.

وی یادآور شد: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

زارعی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران آثار تاریخی، مراتب را در اسرع وقت به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان فرماندهی یگان حفاظت شماره تلفن ٠٨٧٣٣١٧٨٨٥٥ گزارش و ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری دهند.

 

 

    نظر شما