خارج کردن میله آهنی از مغز پسر ۲۴ ساله/ ماجرا چه بود؟

خارج کردن میله آهنی از مغز پسر ۲۴ ساله/ ماجرا چه بود؟

در دعوای دو جوان میله آهنی در مغز یکی از جوان هافرو رفت و باعث شکستگی استخوان جمجمه شد اما پزشکان موفق به نجات این جوان خوش شانس شدند.

به گزارش 9 صبح به نقل ازروزنامه ایران: احسان فرهادی جراح مغز و اعصاب بیمارستان شهید مدرس ساوه در استان مرکزی گفت: در جریان نزاع در محل کار و درگیری یک جوان با یکی از همکارانش، میله‌ای به سر او زده شده بود. میله دقیقاً روی مغز فرود آمده و جمجمه را سوراخ کرده و به دلیل چسبندگی میله به بدن این مصدوم جداکردن آن بسیار سخت و دشوار بود.

وی افزود: با انجام عمل جراحی، جسم خارجی و جمجمه شکسته‌شده که وارد مغز مصدوم شده بود، خارج شد، ولی متأسفانه ضربه وارده دقیقا به محل حرکتی سمت راست مغز اصابت کرده و شدت جراحت وارده موجب شده که نتواند سمت چپ بدن خود را حرکت دهد.

فرهادی با بیان اینکه یک لحظه عصبانیت و کاهش تاب‌آوری موجب شد یک جوان ۲۴ ساله دچار فلج سمت چپ بدن شده و نتواند به کار خود ادامه دهد، افزود: درگیری و نزاع می‌تواند تهدید جدی برای سلامت افراد ایجاد کند.

وی ادامه داد: سیستم مغز انسان ارگانی نیست که بخواهد خود را بازسازی کند و بر اثر ضربه سلول‌های مغزی فرد از بین رفته و متأسفانه نمی‌توان برای او کاری انجام داد.

 

    نظر شما