رشیدی کوچی: مجلس پشت تعطیلی شنبه‌ها محکم بایستد

رشیدی کوچی: مجلس پشت تعطیلی شنبه‌ها محکم بایستد

«بنابراین باید مجلس بر تعطیلی شنبه‌ها محکم بایستد و روز گذشته نیز در رای‌گیری‌ها شاهد بودیم که اکثریت مجلس موافق تعطیلی شنبه‌ها به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته هستند؛ بنابراین فضا به این سمت است که تعطیلات آخر هفته جمعه و شنبه باشد.»

به گزارش 9 صبح، جلال رشیدی‌کوچی، عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور با اشاره به بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری موسوم به لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، گفت: بر روی لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته از سوی مرکز پژوهش‌ها و در کمیسیون اجتماعی کار تخصصی انجام شده و می‌تواند بر اقتصاد کشور اثرگذار باشد.

او با انتقاد از برخی اظهارنظر‌ها در خصوص تعطیلی شنبه به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته، ادامه داد: یکسری حرف‌های کلیشه‌ای عنوان می‌شود. اگر بخواهیم با این حرف‌ها طرح تخصصی را خراب کنیم؛ به کشورمان، اقتصادمان و مردممان ظلم کرده‌ایم. اینکه بگوییم باید پنج‌شنبه و جمعه تعطیل باشد حرف درستی نیست و کار تخصصی به ما می‌گوید اگر جمعه و شنبه تعطیل باشد، به نفع اقتصاد کشور است و عقل هم همین را می‌گوید. اما متاسفانه یکسری می‌خواهند فضا را به این سمت ببرند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مگر ما می‌خواهیم تعطیلی جمعه را برداریم که می‌گویند در مذهب و آیین اسلام ما آمده است. کشور‌های اسلامی جمعه و شنبه و بعضا شنبه و یکشنبه تعطیل هستند؛ بنابراین نباید با این حرف‌ها این فرصت را از کشور گرفت.

رشیدی‌کوچی با اشاره به پیشنهادی مبنی بر افزایش ساعت کاری در طول هفته اظهار کرد: همین الان هم ۴۴ ساعت کار بازدهی ندارد. در ایام کرونا به ما ثابت شد که خیلی از ادارات عریض و طویل عملا کارآیی ندارند و می‌توان ساعت کاری آن‌ها را کم و آن‌ها را جمع و جور‌تر کرد.

او تاکید کرد: بنابراین باید مجلس بر تعطیلی شنبه‌ها محکم بایستد و روز گذشته نیز در رای‌گیری‌ها شاهد بودیم که اکثریت مجلس موافق تعطیلی شنبه‌ها به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته هستند؛ بنابراین فضا به این سمت است که تعطیلات آخر هفته جمعه و شنبه باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

 

 

    نظر شما