۷۶ سفیر و دیپلمات پای بیانیه حمایت از پزشکیان را امضاکردند/ متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام

 ۷۶ سفیر و دیپلمات پای بیانیه حمایت از پزشکیان را امضاکردند/ متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام

مجمع نیروهای خط امام از مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جهوری حمایت کردند.

به گزارش 9 صبح به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مجمع نیروهای خط امام با انتشار بیانیه از مسعود پزشکیان در مرحله دوم انتخابات حمایت کردند.

آنگونه که جماران روایت کرده، بیانیه به شرح زیر است:

باید دست به انتخابی بزنیم که یک سوی آن روزهای غبارآلود و سرشار از افراط‌گرایی است و سوی دیگر بازگشت به عقلانیت و پرهیز از یکجانبه‌گرایی

مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی به پایان رسید که مردم ایران به روشنی نگاه و ارزیابی خود را از وضع موجود بیان کردند. عدم شرکت شصت درصد واجدان شرایط و رای بیست درصد آنان به آقای مسعود پزشکیان حاکی از نارضایتی هشتاد درصد مردم از وضع موجود و تمایل آن‌ها به اصلاح روندهای جاری در اداره کشور است.

این وضع محصول روندی پر خطا و ناسازگار با عدالت و هنجارهای اخلاقی و دینی است که مردم سال‌ها شاهد آن بوده‌اند. مسیری که بارها از سوی دلسوزان و خیرخواهان کشور درباره عواقب آن هشدار داده شد، اما گوش شنوایی نبود و بعضاً در برابر ‌آن‌ ناشکیبایی شد. امید است تمام جریان‌های سیاسی و مسئولان کشور به درک روشنی از آنچه در جامعه می‌گذرد، رسیده باشند و بیش از این بر طبل یکجانبه‌گرایی و افراط نکوبند.

اکنون با احترام به همۀ آن‌ها که در انتخابات شرکت نکردند، اذعان می‌کنیم همۀ ما باید دست به انتخابی بزنیم که تاثیری سترگ در سرنوشت ایران دارد. انتخابی که یک سوی آن ممکن است کشور را در مسیر حرکت با سرعت بیشتر به روزهای غبارآلود و سرشار از افراط‌گرایی رهنمون شود و سوی دیگر بازگشت به عقلانیت و پرهیز از یکجانبه‌گرایی سیاسی و فرهنگی و اقتصادی است.

مجمع نیروهای خط امام با تاکید بر ضرورت توجه به مطالبات آحاد جامعه که در انتخابات اخیر به ظهور رسید، تصریح می‌کند که در این مرحله رأی به آقای دکتر مسعود پزشکیان به صلاح و صواب نزدیک‌تر است. پرهیز از شرکت در انتخابات موجب تقویت همان روندی است که مردم معترض آن هستند و تا امروز هزینه‌های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی بسیاری را به کشور تحمیل کرده است. بی تردید در وضع کنونی نمی‌توان یک باره بر تمام مشکلات فائق آمد، اما می‌توان سیاستگذاری‌ها و مسیر اداره امور اجرایی کشور را به عقلانیت و پرهیز از افراط‌ ‌گرایی بازگرداند.

حمایت سفرا و کارگزاران سابق از پزشکیان

در این میان، آنگونه که ایلنا روایت کرده، جمعی از سفرا و کارگزاران پیشین عرصه دیپلماسی نیز در بیانیه‌ای حمایت خود از مسعود پزشکیان اعلام کردند.

متن این بیانیه به این شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

مردم شریف ایران

هموطنان گرامی

اینک که فرصت دیگری برای تجلی اراده ملت از طریق صندوق رای جهت انتخاب رئیس جمهور جدید فراهم گردیده است، ما جمعی از سفرا و کارگزاران پیشین عرصه دیپلماسی، بر آن هستیم تا با حضور و مشارکت خود در انتخابات روز جمعه ۸ تیرماه، همراهی و همگامی خود را با ملت بزرگ ایران نشان دهیم.

ناگفته پیداست که ایران عزیز ما در یکی از حساس ترین برهه های تاریخی خود قراردارد، به گونه ای که گذر بی خطر از گذار ناهموار و پیچیده موجود نه تنها آسان نبوده بلکه مستلزم گشودن دریچه ای به دنیای جدیدی از دوراندیشی، کارآمدی، صداقت و درایت است.

ما زمانی می توانیم قدم به این دنیای جدید بگذاریم که در انتخاب خود ریشه ها و عوامل ناکامی ها و نابسامانی های موجود را بشناسیم و از تکرار و استمرار حیات آنها پرهیز کنیم. توهم گرائی، شعار زدگی، دروغ، ناکارآمدی، بحران زائی و وعده های فریبنده اما ناممکن، همگی از زمره عوامل موجد وضعیت حاضر کشور است.

ما بنا داریم جهت رسیدن به این دنیای جدید از دکتر مسعود پزشکیان حمایت کنیم. ما ایشان را انسانی فرهیخته، اندیشمند، متخصص، انقلابی، راستگو، پاک دست، متدین و مردمی می دانیم. ما ایشان را آماده مواجهه با وضعیت موجود کشور مخصوصا وضعیت جوانان و زنان، اشتغال آنان و نیز معیشت سخت مردم می بینیم. ما قول ایشان را باور کرده ایم که در جهت تنش زدائی با جهان خارج و تقویت روابط بین المللی کشور گام برخواهد داشت.

دکتر مسعود پزشکیان، از نظر ما، دارای گفتار صادقانه، رفتار متواضعانه و پندار نجیبانه است و این همه صفات شایسته موجب شده تا ما ایشان را شایسته احراز منصب ریاست جمهوری اسلامی ایران بدانیم.

به امید همراهی شما مردم شریف و بزرگوار ایران

اسامی ۷۶ نفر امضا کنندگان بیانیه :

محمد جواد ظریف – احمد عزیزی – سید محمد صدر – مجتبی میر مهدی – سید محمد حسین عادلی - محسن امین زاده - حسین پناهی اذر - پیروز حسینی - مجید تخت روانچی – عبدالرحیم گواهی - مهدی دانش یزدی – ابراهیم رحیم پور - احمد اجل لوییان- مسعود ادریسی – باقر اسدی - مصطفی اعلایی - اکبر امینیان- محمد ایرانی - نعمت الله ایزدی - محمد بختیاری - محمد حسین بنی اسدی - مهدی تابشیان - نصرت الله تاجیک - مرتضی توسلی- احمد حاج حسینی - حافظ حاجی کریم جباری - مجید حمیدی بنام - سید شمس خارقانی – عباس خانزادی _ محمد خدادی –علی خرم - مرتضی خلج - محمد رضا دخانچی - ابوالقاسم دلفی- محمد رئیسی – محمد جواد رضایت - محمد رضایی نوری - ابوالفضل رهنما – محمد زائری امیرانی - سیاوش زرگر یعقوبی - سید جلال ساداتیان - محمد علی سبحانی - ناصر سرمدی پارسا - عبدالرضا سعید شقاقی - مصطفی سلامی - محسن شریف خدایی - حمید رضا شیرخدایی - محمود صدری - محمد طاهری– حسن طاهریان - سید رضا طباطبایی - رحیم عابدان زاده - محمد حسن فدایی فرد - محمد فرازمند - علی اکبر فرازی - محمد فرجی - عبدالرضا فرجی راد - مهدی فریدزاده - جاوید قربان اوغلی - سید اصغر قریشی - حمید کریمی نیا - علی ماجدی - علیرضا متولی الموتی - علی اشرف مجتهد شبستری - سعید محبوبی نژاد - سید مهدی محبی - داود محمدنیا – محمد مهدی مظاهری - سید جعفر موسوی – محمد حسن محی الدین نجفی - حسین نصیری - علی نعمت اللهی – مهدی نواب - سید جعفر هاشمی - کامران هاشمی - سید موسی هاشمی گلپایگانی

نظر شما