واکنش معنادار محسن رضایی و آیت الله زنجانی به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات

واکنش معنادار محسن رضایی و آیت الله زنجانی به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات

مرجع تقلید و محسن رضایی در پیام هایی جداگانه پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفتند.

به گزارش 9 صبح به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، پیامی از سوی آیت الله بیات‌زنجانی مرجع تقلید شیعیان خطاب به مسعودپزشکیان رییس‌جمهور منتخب صادر شده است.

آنگونه که انتخاب روایت کرده، متن آن به شرح زیر است:

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

برادر ارجمند جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان

رئیس جمهور منتخب مردم ایران

اعتماد مردم به شما و انتخاب شایستۀ جنابعالی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران صمیمانه خدمتتان تبریک می‌گویم.

همان‌طور که قبل از این در گفتگوی حضوری خدمتتان عرض کردم از قضا و به رغم نظر برخی منتقدان، بعد از صداقت، تأکید شما بر رجوع به نظر کارشناسان و بهره‌گیری از خرد جمعی در ادارۀ امور، به شرط پرهیز از تناقض آراء، یکی از نقاط قوت شخصیت مدیریتی و سیاسی و از مهمترین دلایل اعتماد وثیق ما به شما و عاملی مهم در دوری از استبداد رأی و کسب اعتماد عمومی است.

امیدوارم که بار سنگین امانت خدمت به این مردم اعم از موافقان و مخالفان، زنان و مردان و مسلمانان و پیروان دیگر ادیان و مذاهب را با سلامت و بهبود، به منزلی شایسته و بایسته برسانید و دعا می‌کنم که خداوند عالم به دست با کفایت جنابعالی و از مجرای حُسن تدبیرتان، به مردم عزیز ایران وسعت روزی توأم با بهجت و سرور عنایت بفرماید، همدلی موافقان‌تان را مستدام بدارد، سکینه و آرامش را در رابطۀ شما و منتقدانتان جاری سازد، معدود ستیزه‌جویان با شما را اصلاح کند، خودسران را مطیع قانون بگرداند، گفتگو و مدارا با زنان و دختران، دگراندیشان و اقلیت‌ها را به جای تندی و خشونت بنشاند، گره حصر عزیزانمان را بگشاید و امنیت ایران، منطقه و مسلمانان سایر بلاد را ترقی بخشد و به شما هم خیر دنیا و آخرت عطا بفرماید؛ إن‌شاء الله.

اسدالله بیات زنجانی

قم‌المقدسة

۱۶ تیرماه ۱۴۰۳

پیام محسن رضایی به رئیس جمهور منتخب

از سوی دیگر، بنابر روایت تسنیم، محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی پیروزی مسعود پزشکیان را به وی تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر گرامی و رزمنده دفاع مقدس

جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان؛ رییس جمهور منتخب ملت ایران

باسلام؛

اعتماد ملت عزیز و فداکار ایران به جنابعالی به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران را به شما تبریک عرض می کنم. این انتخابات یکبار دیگر ثابت کرد که پیوند ملت و رهبری از یکطرف و تعهد و پایبندی آنها به دستاوردهای انقلاب از جمله مردمسالاری دینی، ناگسستنی و ابدی است و خدای متعال را از این جهت شکر می گوییم.

با این حال، شرایط داخلی و خارجی کشور، با انبوهی از فرصت‌ها، چالش‌ها، انتظارات ملی و همچنین مطالبات نظام، رهبری فرزانه انقلاب و دلسوزان کشور همراه است.

به همین جهت، بنده با روحیه، اعتقاد و توانی که از شما به عنوان رزمنده دفاع مقدس و معتقد به مبانی انقلاب و ارزش های دینی- ملی می شناسم، پیشنهاد می دهم و امید دارم که جنابعالی یک «دولت اجماع ملی» حول محور همه ظرفیت ها، شایستگان و دلسوزان در جمهوری اسلامی پایه گذاری کنید تا به عنوان الگویی در دولت های بعدی ادامه یابد.

در این مسیر، همه نیروهای سیاسی کشور به عنوان یک وظیفه و رسالت ملی نیز می توانند یاری گر جنابعالی برای حل مسائل و پیشرفت کشور باشند.

سرباز وطن و انقلاب

محسن رضایی

16 تیرماه 1403

نظر شما