نامهربانی با مهدی طارمی!

نامهربانی با مهدی طارمی!

طارمی شبیه به کاری که پیش‌تر علی دایی برای فوتبال ایران انجام داده و نام ایران را در اروپا برزبان انداخته است، مشغول هنرنمایی است، ولی با وجود چنین افتخاراتی که به دست آورده هنوز در ایران نگاه مهربانانه‌ای به او نمی‌شود.

به گزارش منیبان؛ روزنامه شرق نوشت: مهدی طارمی ستاره بوشهری تیم ملی فوتبال ایران این روز‌ها به تنهایی پرچم فوتبال ایران را در دنیا بالا نگه داشته است. درست است که می‌توان یکی، دو بازیکن را تا حدودی نزدیک به او نگه داشت، ولی واقعیت این است که در دو، سه سال اخیر هیچ بازیکن فوتبالی در ایران نتوانسته به اندازه مهدی، اسم ایران را در فوتبال دنیا مطرح کند. این هم درست است که او هنوز کار زیادی برای تبدیل‌شدن به علی دایی و معرفی فوتبال ایران دارد، ولی مسئله اینجاست که به اندازه وسع خودش در این زمینه توفیق داشته است.مهدی از زمانی که راهش را به فوتبال پرتغال به ویژه باشگاه پورتو باز کرده همواره در کورس عنوان آقای گلی قرار داشته و این موضوع درباره این فصل هم صدق می‌کند. او بعد از ۱۵ بازی با زدن ۹ گل و البته دادن ۶ پاس گل به هم‌تیمی‌هایش همچنان تأثیرگذارترین مهره تیمش نشان داده است. در کنار این، با وجود آنکه تیم ملی ایران نمایش خوبی در جام جهانی نداشت، ولی باز همین مهدی با گشودن دروازه انگلیس آن هم دو بار، چندین رکورد را در تاریخ فوتبال ایران جابه‌جا کرد.

این روز‌ها هم که اسم او در آسیا به اندازه کافی طنین انداخته است. در سال ۲۰۲۲ هیچ بازیکن آسیایی‌ای به اندازه مهدی طارمی گل‌زنی نکرده و همین یکی، دو روز گذشته هم مشخص شد که او تنها بازیکن ایرانی است که در تیم منتخب آسیا قرار گرفته است. جایی که دو کشور ژاپن و کره حسابی نماینده دارند، ایران فقط با مهدی طارمی در این عرصه موفق نشان داده است. شاید همین چند فکت برای اینکه نشان دهد مهدی طارمی به تنهایی بار فوتبال از رمق افتاده ایران را به دوش می‌کشد، کافی باشد.او شبیه به کاری که پیش‌تر علی دایی برای فوتبال ایران انجام داده و نام ایران را در اروپا بر زبان انداخته است، مشغول هنرنمایی است، ولی با وجود چنین افتخاراتی که به دست آورده هنوز در ایران نگاه مهربانانه‌ای به او نمی‌شود. مهدی از بد روزگار در فضای مجازی کار به نسبت سخت‌تری در مقایسه با سایر هم‌تیمی‌هایش داشته، چون به همان اندازه که هوادار دارد، منتقد هم دارد. در واقع اتفاقات اخیر در ایران حساسیت‌ها نسبت به وضعیت و جبهه‌گیری بازیکنان را دوچندان زیر ذره‌بین برده و طارمی از این حیث لطمات زیادی خورده و گاهی با او نامهربانی‌هایی صورت گرفته است.

او در جریان جام جهانی از اینکه حرف‌هایش درباره همین جریان بد تعبیر شده به صراحت حرف زد و گفت دیگر درباره مسائل سیاسی فقط در صفحه مجازی‌اش حرف می‌زند. آن زمان بسیاری از او خرده گرفتند که این بازیکن رسالت اجتماعی‌اش را به خوبی به جا نیاورده است. موردی که با حمایت جریانی خاص روبه‌رو شد و آن‌ها از اینکه بازیکنان تیم ملی از جمله مهدی طارمی صراحتا گفته‌اند که وظیفه‌شان بازی‌کردن است نه چیز دیگری تمجید کردند. البته که این رویه مربوط به قبل از پست اخیر مهدی طارمی در اعتراض به اعدام‌ها در ایران است. از آن زمان به بعد، همان‌هایی که پیش از این در تیم مهدی طارمی بودند علیه او شده‌اند و می‌گویند او در مسائلی که تخصصی ندارد حرف می‌زند و نباید در چنین مواردی دخالت کند.درست یا غلط، ولی این رویه مهدی طارمی را هم تبدیل به یکی دیگر از چهره‌های مطرح ورزش ایران می‌کند که در مظان قضاوت قرار می‌گیرد. او و دیگر ستاره‌های فوتبال و ورزش ایران بیش از آنکه نیاز به جناح‌بندی سیاسی یا گروکشی سیاسی از سوی جریانات مختلف داشته باشند، نیاز به حمایت دارند. حمایتی که البته سودش به نفع ایران است و می‌توان درست مثل همین الان که این بازیکن تقریبا تک‌ستاره فوتبال ایران در اروپاست، به افتخاراتش بالید و فضایی برایش مهیا کرد تا سفیر و پیام‌آور خوبی برای مردم ایران باشد.

    نظر شما