پیغام حمایت ستاره بارسلونا برای وینیسیوس+عکس

پیغام حمایت ستاره بارسلونا برای وینیسیوس+عکس

مهاجم کناری برزیلی تیم بارسلونا در بازی دیشب (سه‌شنبه) تیمش مقابل رئال وایادولید، پیام ضدنژادپرستی در حمایت از «وینیسوس جونیور» ستاره تیم رئال مادرید فرستاد.

به گزارش 9صبح،«رافینیا» مهاجم کناری برزیلی تیم بارسلونا در بازی دیشب (سه‌شنبه) تیمش مقابل رئال وایادولید، پیام ضدنژادپرستی در حمایت از «وینیسوس جونیور» ستاره تیم رئال مادرید فرستاد.

رافینیا2

رافینیا1

وینیسوس جونیور در بازی یکشنبه شب رئال مادرید مقابل والنسیا در ورزشگاه مستایا، بار دیگر هدف شعارهای نژادپرستانه قرار گرفت. این اتفاق البته با حمایت گسترده بازیکنان، باشگاه‌ها و اهالی فوتبال از ستاره سیاه‌پوست کهکشانی‌ها مواجه شد.

حدود دقیقه ۶۰ بازی دیشب بود که رافینیا هنگام تعویض شدن، پیراهن خود را که بر روی آن شعارهای حمایتی از وینی نوشته شده بود به همگان نشان داد و مشت خود را نیز به نشانه مبارزه با نژادپرستی گره کرد.

مهاجم برزیلی بارسلونا روی پیراهن خود بخشی از ترانه «باب مارلی» خواننده رنگین‌پوست جاماییکایی را نوشته بود که می‌گوید: تا زمانی که رنگ پوست انسان اهمیتی بیشتر از رنگ چشمانش نداشته باشد، من خواهم جنگید.

رافینیا همچنین پشت پیراهن خود پیامی حمایتی برای هم‌وطن خود با عبارت «ما با هم هستیم. ما با توهستیم، وینی» نوشته بود.

وینیسوس نیز با انتشار تصاویری از این اقدام رافینیا، از حمایت هم‌وطن خود تشکر کرد.

این قسمت از ترانه مارلی پیشتر نیز توسط وینیسوس جونیور قبل از دربی شهر مادرید استفاده شده بود و ستاره برزیلی در شبکه‌های اجتماعی خود، از این جمله برای محکومیت نژادپرستی استفاده کرده بود.

منبع:مشرق

    نظر شما