اخراج طارمی از پرتغال!

اخراج طارمی از پرتغال!

مهدی طارمی تمرکز کافی را در پورتو نداشته است.

 

به گزارش 9 صبح، تمارض به پنالتی در بازی با آروکا کار دست مهدی طارمی داده است. نه فقط اسپورتینگ بلکه تیم‌های دیگری هم شاکی مهاجم پورتو هستند. فضای مجازی پر شده از کلیپ‌هایی که مهدی طارمی در آن تمارض به پنالتی کرده است. تمارض‌هایی که حتی داد تماشاگران تیم پورتو را درآورده است و آنها می‌گویند که چنین پوئن‌هایی به درد ما نمی‌خورد!

اسپورتینگ در بخشی از بیانیه اش آورده است:« این رفتار غیرورزشی است که نشان دهنده عدم احترام کامل به داوران و سایر بازیکنان است. رفتاری که طبق مقررات و قوانین بازی باید فوراً تحریم شود و نمی‌تواند در رقابت منصفانه دوام بیاورد. با توجه به تصاویر بازی مورد بحث، شکی نداریم که یک بازیکن (مهدی طارمی) باید به دلیل دریافت چند کارت زرد در این بازی اخراج می‌شد، همانطور که در بسیاری از بازی‌های دیگر که در آن‌ها همین کار را می‌کند، باید اخراج می‌شد.تیم‌های داوری متضرر می‌شوند. اعتبار فوتبال پرتغال آسیب می‌بیند و ارزش گذاری آن را غیرممکن می‌کند.»

در بخشی از این بیانیه و هم چنین اعتراضات آمده است مهدی طارمی باید از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرتغال محروم شود تا این رفتارها تکرار نشود؟

آیا این اتفاق رخ می‌دهد؟

واقعیت این است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرتغال نمی‌تواند رای به محرومیت مهدی طارمی دهد و در مورد تمارض بازیکن در زمین این داور است که تصمیم می‌گیرد و در آیین نامه انضباطی محرومیتی برای بازیکنی که دست به تمارض می‌زند، وجود ندارد. در بازی پورتو – آروکا خطای صورت گرفته به سوی مهدی طارمی از سوی داور پنالتی گرفته شد اما زمانی که خواست برای بررسی این صحنه به VAR مراجعه کند، با قطع این تکنولوژی مواجه شد. در نهایت داور با مشورت کمک داور پنالتی را رد کرد و دستور به ادامه بازی داد.

نظر شما