ساوت‌گیت جانشین تن‌هاخ می‌شود

ساوت‌گیت جانشین تن‌هاخ می‌شود

سرمربی تیم ملی جانشین مربی هلندی خواهد شد.

به گزارش 9 صبح، مالک جدید منچستریونایتد در نظر دارد تا مربی فعلی تیم ملی انگلیس را به عنوان جانشین اریک تن‌هاخ به اولدترافورد بیاورد.

گرت ساوت‌گیت به عنوان محبوب‌ترین گزینه جانشینی اریک تن‌هاخ در منچستریونایتد در نظر گرفته شده است. پیش از این گفته می‌شد که سر جیم رتکلیف در نظر دارد تا گراهام پاتر را در صورت اخراج تن‌هاخ به اولدترافورد بیاورد. اما ساوت‌گیت هفته گذشته فاش کرد که مذاکرات تمدید قرارداد با سه‌شیرها را تا بعد از یورو ۲۰۲۴ متوقف خواهد کرد، و به این ترتیب توجه رتکلیف به سرمربی تیم ملی انگلیس جلب شد.

پاتر از نزدیک با دن اشورث، مدیر ورزشی جدید یونایتد در برایتون کار می‌کرد، در حالی که ساوت‌گیت با او در اتحادیه فوتبال انگلیس کار کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که سر جیم این مربی ۵۳ ساله را به عنوان گزینه شماره ۱ خود برای جایگزینی تن‌هاخ در اولدترافورد انتخاب کرده است. تن‌هاخ با انتقادات روزافزون روبروست و احتمالا از سِمت مربیگری منچستریونایتد اخراج خواهد شد. شیاطین سرخ از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند و فعلا در رتبه ششم جدول لیگ قرار دارند.

قرارداد ساوت‌گیت با سه‌شیرها در ماه دسامبر به پایان خواهد رسید و رتکلیف به توافق با مربی انگلیسی خوشبین است. اتحادیه فوتبال انگلیس در تلاش  است تا مربی را در تیم نگه دارد و اگر رتکلیف او را بخواهد احتمالا مجبور به پرداخت ۸۰۰ هزار پوند می‌شود. رئیس کمپانی پتروشیمی اینئوس همچنین برای اخراج تن‌هاخ و کادر مربیگری‌اش باید ۱۰ میلیون پوند خرج کند.

    نظر شما