استقلال و شانس بیشتر برای قهرمانی /هدیه ویژه نکونام به تیمش

استقلال و شانس بیشتر برای قهرمانی /هدیه ویژه نکونام به تیمش

بنا بر نظر اغلب کارشناسان استقلال شانس بیشتری برای قهرمانی در لیگ برتر دارد .

به گزارش 9 صبح ؛ بسیاری بر این عقیده‌اند که استقلال در این فصل شانس بیشتری نسبت به دیگر مدعیان برای قهرمانی در لیگ برتر دارد و این تنها به خاطر صدرنشینی در حال حاضر نیست.

استقلال در حال حاضر و در پایان  هفته بیست‌ویکم با ۳ امتیاز اختلاف نسبت به تیم پرسپولیس صدرنشین است و از آن‌جایی که ۹ هفته تا پایان بازی‌ها باقی مانده احتمال وقوع هر اتفاقی وجود دارد و نه‌تنها پرسپولیس بلکه دیگر تیم‌های مدعی قهرمانی این حق را دارند که برای خود شانس قهرمانی درنظر بگیرند و با این انگیزه هفته‌های پایانی را دنبال کنند.

با این حال برخی از کارشناسان فوتبال بر این عقیده‌اند در بین تیم‌های مدعی لیگ برتر شانس آبی‌ها برای قهرمانی بیشتر است و این تنها به خاطر سه امتیاز اختلاف به نسبت تیم پرسپولیس نیست.

کارشناسان فوتبال می‌گویند استقلال خصوصیتی دارد که کمتر تیم مدعی از آن برخوردار است؛ این‌که در روزهای بد هم به حریف نمی‌بازد؛ می‌برد یا مساوی می‌کند. این شکل از بازی را در دیدار دربی دیدیم. استقلال خیلی صاحب توپ و میدان نبود اما با یک امتیاز میدان را ترک کرد. در بازی با هوادار هم این چنین بود؛ در حالی که میزان تصاحب توپ و مالکیت توپ بیشتر برای تیم هوادار به ثبت رسید این تیم استقلال بود که یک بر صفر برنده از میدان خارج شد.

جدا از این، نکته مهم دیگر که مورد تاکید کارشناسان فوتبال ایران است این که استقلال خوب دفاع می‌کند. استقلال با ۱۰ گل خورده صاحب بهترین خط دفاعی مسابقات لیگ برتر است. محمد تقوی یکی از کارشناسان فوتبال می‌گوید: می‌شود جواد نکونام را به خاطر سبک بازی دفاعی استقلال وزیر اقتصاد کرد!

علاوه بر این‌ها نباید این مهم را فراموش کرد استقلال از ابتدای فصل در لیگ برتر تنها یک باخت داشته و کمتر دیده شده که روند سینوسی داشته باشد.

سختکوشی که بدون شک هدیه جواد نکونام به استقلال است، بیشترین نقش را در صدرنشینی استقلال تا به این جای کار داشته و اگر تیم قهرمان شود، باید این جام را مدیون دیدگاه و تفکرات سرمربی‌اش باشد. تیم از نظر مهره از دیگر تیم‌های مدعی از ابتدای فصل در مضیقه بوده تا جایی که باشگاه هم ابتدای فصل اعلام کرد در صورت کسب عنوان چهارمی در لیگ برتر باز هم از جواد نکونام حمایت می‌کند.

 

  نظر شما

  • هستی مهدوی فر تصویری از خود در کنار…

  • خرید جدید تیم استقلال بسیار خوش‌اقبال ب…

  • مهدی طارمی، مهاجم ایرانی در ماه…

  • داور بازی گل‌گهر و پرسپولیس همچنان…

  • سنگربان سپاهان در بازی‌های آتی تیمش…