فرمول قهرمانی در لیگ برتر مشخص شد

فرمول قهرمانی در لیگ برتر مشخص شد

فرمول قهرمانی در لیگ برتر فوتبال اعلام شد.

به گزارش 9 صبح، مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد در صورت تساوی امتیازات تیم‌ها در پایان لیگ، قانون گل زده در خانه حریف در بازی‌های رودررو ملاک تعیین قهرمان نیست.

سهیل مهدی درباره تعیین قهرمان در صورت تساوی امتیازات و اینکه آیا قانون بازی رودررو و گل زده در خانه حریف اعمال خواهد شد یا خیر؟ گفت: در طول فصل به جایگاه تیم‌ها دست نمی‌زنیم؛ اما در پایان فصل اگر امتیازات برابر باشد، در گذشته مستقیم به سراغ تفاضل گل می‌رفتیم ولی الان قانون بازی رودررو ر در نظر می‌گیریم. در صورت تساوی امتیازات بین دو یا چند تیم، آنها را از جدول بیرون می‌آوریم و بعد بازی‌های رودررو و تفاضل گل را به ترتیب محاسبه می‌کنیم. در صورت تساوی در همه چیز هم به سراغ گل‌ زده و ... می‌رویم.

وی در مورد اینکه آیا قانون گل زده در بازی‌های رودررو محاسبه می‌شود، گفت: بازی‌ها در پلی‌آف نیست و گل زده در خانه حریف دو گل محسوب نمی‌شود. یعنی در شرایط مساوی در بازی رودررو به سراغ تفاضل گل می‌رویم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر در خصوص سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: سهمیه ایران 2 + 1 است؛ منتهی یک سهمیه هم برای سطح دو لیگ قهرمانان آسیا داریم که سهمیه به‌علاوه یک ما اگر در بازی پلی‌آف ببازد، در سطح دو لیگ قهرمانان شرکت می‌کند.

مهدی در پاسخ به این پرسش که نحوه تعیین سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان آسیا به چه صورت خواهد بود؟ اظهار داشت: تیم‌های اول و دوم لیگ برتر به صورت مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند؛ قهرمان جام حذفی در پلی‌آف حاضر می‌شود و تیم سوم لیگ برتر هم در سطح دو لیگ قهرمانان آسیا شرکت خواهد کرد.

همچنین با اعلام مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ، مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی در تاریخ 26، 27 اردیبهشت شد و هفته بیست‌و‌هشتم در تاریخ 31 اردیبهشت یا اول خردادماه، هفته بیست‌و‌نهم 5 یا 6 خردادماه و هفته پایانی لیگ برتر در تاریخ 10 یا 11 خردادماه برگزار می‌شود.

    نظر شما