کمیته انضباطی جریمه ۲ میلیاردی ویسی را گردن نمی‌گیرد!

کمیته انضباطی جریمه ۲ میلیاردی ویسی را گردن نمی‌گیرد!

سازمان لیگ در حالی حکم بر جریمه دو میلیارد تومانی سرمربی فولاد خوزستان داده است که جزو ارکان قضایی فوتبال نیست تا اساسنامه فدراسیون فوتبال و استقلال ارکان قضایی این فدراسیون زیر سؤال برود.

به گزارش 9 صبح، سازمان لیگ فوتبال ایران دیروز (یکشنبه - 16 اردیبهشت ماه سال جاری) خبر از جریمه دو میلیاردی عبدالله ویسی به دلیل مصاحبه غیرفنی خبر داد. این در حالی است که آرای انضباطی در فوتبال باید توسط ارکان قضایی آن (کمیته‌های انضباطی، استیناف و اخلاق) اعلام شود. ماده پنج مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال و ماده 61 اساسنامه فدراسیون فوتبال تعریف رکن قضایی را مشخص کردند. با این اوصاف سازمان لیگ با نقض اساسنامه فدراسیون فوتبال، مرتکب امری غیرقانونی شده است. 

جریمه میلیاردی سرمربی فولاد در حالی توسط سازمان لیگ اعلام شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار بود ویسی بعد از بازی مقابل تراکتور در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، در جلسه کمیته انضباطی حاضر شود. سازمان لیگ تأکید کرده است که «مبلغ جریمه نقدی باید ظرف مدت یک هفته پرداخت شود، وگرنه ادامه فعالیت این مربی در لیگ برتر منوط به پرداخت جریمه است».

برای پیگیری همین قضیه خبرنگار تسنیم با حسین عبداللهی عضو کمیته انضباطی فدراسیون تماس گرفت. وی در پاسخ به سؤال تسنیم که آیا حکم مذکور ارتباطی با کمیته انضباطی دارد، تصریح کرد: «احکام کمیته انضباطی از طریق سایت فدراسیون فوتبال اعلام می‌شود».

اگر چه پاسخ کوتاه و کلی بود، اما کاملاً مشخص است که حکم مذکور زیر نظر هیچکدام از مراجع قضایی فدراسیون فوتبال صادر نشده است، وگرنه نام آن مرجع قضایی در متن خبر منتشر می‌شد. در چنین حالتی استقلال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال زیر سؤال رفت تا رعایت ماده شش مقررات انضباطی فدراسیون توسط سازمان برگزاری مسابقات فوتبال با علامت سؤال روبه‌رو شود.

منبع: تسنیم

    نظر شما