واکنش فوری سازمان بورس؛ شورای رقابت اختیار لغو عرضه خودرو در بورس را ندارد

واکنش فوری سازمان بورس؛ شورای رقابت اختیار لغو عرضه خودرو در بورس را ندارد

امیر مهدی صبائی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شورای رقابت اختیار قانونی لغو عرضه خودرو در بورس کالا را ندارد. ضمن احترام به جایگاه شورای رقابت، بورس کالا تابع مصوبات شورای عالی بورس است.

به گزارش 9صبح،امیر مهدی صبائی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمانبورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شورای رقابت اختیار قانونی لغو عرضه خودرو در بورس کالا را ندارد گفت: طبق قانون بازار اوراق بهادار، شورای عالی بورس بالاترین رکن بازار سرمایه است و تصویب سیاست‌های کلان بازار سرمایه را به عهده دارد. یکی از وظایف این شورا تعیین خط‌مشی و تدوین قانون و مقررات مربوطه است و کلیه مصوبات شورای عالی بورس برای بورس‌ها لازم‌الاجرا است.

صبائی افزود: عرضه خودرو در بورس کالا یکی از مصوبات شورای عالی بورس است و بورس کالا موظف است تا در چارچوب این مصوبه رفتار کند. لذا ضمن احترام به جایگاه شورای رقابت، بورس کالا تابع مصوبات شورای عالی بورس است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه این برای اولین بار نیست که در خصوص عرضه یک محصول یا تعیین قیمت پایه آن بین شورای رقابت و بورس اختلاف نظر وجود دارد؛ لذا در این مورد (عرضه خودرو در بورس کالا) کمافی‌السابق با رویکرد حمایت قاطع از حقوق سرمایه‌گذاران، به طریق اولی تابع قوانین و مصوبات شورای عالی بورس هستیم.

مدیر نظارت بر بورس‌ها تاکید کرد: هر گونه ملاحظه‌ای در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا صرفا و صرفا در شورای عالی بورس قابل بررسی است.

منبع:اقتصادنیوز

    نظر شما